czwartek, 10 maja 2012

Mandat w UK

nowy samochód - nowe doświadczenie

Jesteście ciekawi ile kosztuje mandat w UK? Ja niedawno miałam okazję się przekonac' jak wygląda cała procedura dotycząca otrzymania mandatu. Kilka dni temu mój współlokator kupił sobie nowy samochód - ładne sportowe audi. Jest czym poszalec', niestety jednak nie ma gdzie :(
już kilka godzin po zakupie jeden z fotoradarów zrobił mu zdjęcie. Sam nie wiedział nawet kiedy i nie dowiedziałby o całej sprawie gdyby nie pewien list.
Trzy dni po zakupie samochodu do domu przyszła koperta wysłana z DVLA (Driver and Vehicle Licensing Agency) jak z  pewnością się domyślacie w środku nie było gratulacji za udany zakup.
Zapytano, czy jest właścicielem samochodu podając jego rejestrację, oraz czy prowadził samochód danego dnia, o określonej godzinie. Po wypełnieniu dołączonej formy i odesłaniu na podany adres otrzymał następny list w którym zawierały się już bardziej szczegółowe informacje dotyczące wykroczenia oraz możliwości uregulowania.
Tak więc, przekraczająca prętkośc' z dozwolonych 40 mil/h o 8 mil możecie się spodziewac' mandatu w wysokości 90 funtów i 3 punktów.
Co ciekawe - nie posiadanie angielskiego prawka nie zwalnia z dostania punktów - a wcześniej słyszałam, że komuś się udało niedostac' punktów (podobno nie ma ich jak dopisac' jeśli ma się polskie prawko)
Baa, można jeszcze wybrac' opcję skierowania sprawy do sądu; lub udac' się na kurs za 120 funtów - pozwalający na zmniejszenie posiadanych/otrzymanych punktów karnych. Pamiętajcie że tutaj można miec' tylko 12 punktów maxymalnie.
Pozdrowienia dla P. i szerokiej jazdy :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz