środa, 1 kwietnia 2015

Ślub w UK

W maju 2012 roku braliśmy ślub w UK.

Oboje jesteśmy polakami urodzonymi i zameldowanymi w polsce, ale ślub chcieliśmy wziąśc' tutaj.
Informacje dotyczące potrzebnych dokumętów oraz obowiązujących procedur bez problemu uzyskaliśmy w miejscowym Register Office.
Potrzebne dokumęty to:
- akty urodzenia - wystarczyly w wersji polskiej
- paszporty lub dowody na potwierdzenie tożsamości
- potwierdzenie miejsca zamieszkania w Uk - (rachunek, umowa lub paysleep)

Ważną kwestją jest iż najmniej 6 tygodni przed planowanym terminem ślubu trzeba się umówic' na wizytę w Register Office by wypełnic' formularze i porozmawiac' sobie z panią/panem :)

Podczas umówionej wizyty najpierw proszą osobno małżonków i pytają o podstawowe informacje dotyczące zwiazku, i drugiej osoby. Mnie pani pytała o date urodzenia męża, wykonywaną pracę i jak długo jesteśmy razem. Po osobnej pogawedce poproszono nas razem do pokoiku i pytano o to jakie nazwisko chcę przyjąc' po ślubie oraz o sprawdzenie danych spisanych z dokumętów które dostarczyliśmy.

A propo wypełniania dokumętów, my z mężem mieliśmy problem z literówką - panieńskie nazwisko mamy męża to Głowacka - nie pamiętam czy na formulażu wpisaliśmy ł czy l - w każdym razie na angielskim akcie małżeństwa nie ma nazwisk panieńskich matek, a gdy rejstrowaliśmy związek w polsce na polskim akcie małżeństwa napisali nam Glowacka. Przez tę literówkę mąż miał problem z wymiana dowodu osobistego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz